Щороку 3 травня світова спільнота відзначає День свободи преси, що слугує нагадуванням про важливість свободи слова для забезпечення демократії та захисту прав людини.
Завдяки стрімкому розвитку інформаційних та цифрових технологій поширення інформації та її споживання вийшли на зовсім інший рівень. Преса – це той рушій прогресу, який дає нам можливість бути у курсі всіх важливих, резонансних, надзвичайних та, на жаль, трагічних новин.
Чому світова спільнота відзначає день преси саме 3 травня?
Саме 3 травня 1991 року на семінарі ЮНЕСКО у місті Віндгук (Намібія) була підписана Віндгукська декларація.
Декларація Віндгука – це виклад принципів вільної преси, сформульованих журналістами газет Африки під час семінару ЮНЕСКО “Сприяння розвитку незалежної та плюралістичної африканської преси” у Віндгуку, Намібія, яка проходила з 29 квітня по 3 травня 1991 року. Віндгукська декларація була схвалена Генеральною Генеральна конференція ЮНЕСКО на своїй двадцять шостій сесії (1991).
Документ закликає до вільних, незалежних, плюралістичних засобів масової інформації в усьому світі, характеризуючи вільну пресу як невід’ємну складову демократії та фундаментальне право людини.
Рішенням 48/432 від 20 грудня 1993 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 травня Всесвітнім днем свободи преси. Відтоді він відзначається щороку 3 травня, в річницю прийняття Віндгукської декларації.
Подається за матеріалами
https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/236140.html
https://www.hsa.org.ua/blog/3-travnia-vsesvitnii-den-svobodi-presi