Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – 2021

Події та новини кафедри

Кафедра української мови, літератури та культури долучилася до святкування Дня вишиванки. З нагоди 15-річчя свята працівники Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка та викладачі нашої кафедри запросили на гостину кандидата історичних наук, директора Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, асистента кафедри фольклористики Володимира Щибрю, який прочитав цікаву лекцію про історію походження вишиванки.

Зокрема йшлося про різні типи вишивки, регіональні відмінності орнаменту, особливості кольористики українських сорочок. Науковець окремо наголосив, що вважає термін «вишиванка» неприйнятним, оскільки існують й інші елементи вишитого одягу, тому правильніше вживати сполучення «вишита сорочка».

Напочатку лекції було представлено ретроспективу української вишивки та її зв’язок із вишивками інших народів світу, не лише слов’ян чи європейців, але й таких територіально віддалених від нас, як мексиканці. При цьому дослідник зауважив, що ми, на жаль, не можемо похвалитися сорочками старшими від XVІІІ століття, оскільки під час революцій, воєн, голодомору багато цінних артефактів одягу було знищено.

Пан Володимир приділив увагу особливостям крою сорочки, а також розповів, де саме на одязі робили вишивку. Відповідаючи на питання слухачів, більшість з яких – студенти ММІ, зазначив про обереговий характер вишитих фрагментів, а також про неможливість носити одяг із орнаментом, не характерним для даного регіону. Також цікавою була відповідь на питання про дитячі сорочки, про залежність вишивки (яскравості, кількості та орнаменту) від віку людини, яка носила одяг.

Лекція була надзвичайно пізнавальною, сприяла національно-патріотичному вихованню та популяризації української культури серед технічної молоді.