Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Про нас

Кафедра української мови, літератури та культури заснована 5 жовтня 1989 року для забезпечення поглибленого вивчення української мови студентами та співробітниками університету. Це була перша українознавча кафедра в технічних вишах України. 1995 року кафедра увійшла до складу створеного в НТУУ „КПІ” факультету лінгвістики.

Кафедра української мови, літератури та культури об’єднує висококваліфікований колектив творчих працівників, які здійснюють викладання базових і спеціальних навчальних дисциплін філологічного профілю та іншихпрограмних гуманітарних дисциплін бакалаврської підготовки на усіх факультетах НТУУ „КПІ”.

З 1989 року кафедра здійснює викладання для студентів університету денної та заочної форми навчання такі дисципліни: українська мова, українська мова за професійним спрямуванням, ділове українське мовлення, українська мова для початківців, українська мова для викладачів, сучасна українська мова, історія української культури, українська й зарубіжна культура, зарубіжна культура, українська й зарубіжна культура ХХ ст., культурологія, лінгвокраїнознавство, вступ до мовознавства, загальне мовознавство, вступ до українознавства, історія української сучасної літератури, основи редагування, культура судової промови.

До складу кафедри входять 22 штатні викладачі  (з них – 1 доктор наук, 11 кандидатів наук).

При кафедрі діє методичний кабінет з бібліотекою наукової та навчально-методичної літератури.

Основні напрямки роботи кафедри такі: 

  • висококваліфіковане навчання студентів усіх факультетів університету української мови за професійним спрямуванням для кращого оволодіння українською науково-технічною термінологією;
  • викладання історії української культури в контексті європейського та світового культурного простору, що сприяє формуванню у студентів власної життєвої позиції, осмисленню професійного становлення й інтегрування власної діяльності в культурне сучасне середовище України і світу;
  • розробка навчальних програм та навчально-методичних матеріалів;
  • надання консультативної допомоги студентам, викладачам та співробітникам університету, іноземним громадянам в оволодінні та вдосконаленні державної мови.

      Викладачі здійснюють викладання таких навчальних дисциплін:

  • українська мова за професійним спрямуванням – всі факультети НТУУ „КПІ”;
  • історія української культури – ФЛ, ЗФ, ІСЗЗІ, ІПСА, ФАКС, ФПМ,ФЕА;
  • культура судової промови – ФСП;
  • культурологія – ФЛ;
  • основи редагування перекладу – ФЛ;
  • вступ до мовознавства – ФЛ;
  • загальне мовознавство – ФЛ;
  • сучасна українська мова – ФЛ;
  • українська мова.

Колектив кафедри успішно працює в таких наукових сферах:  

  • сучасна українська мова за професійним спрямуванням та культура мовлення для технічних факультетів;
  • сучасна українська мова та культура мовлення для перекладачів;
  • українці у світі;
  • науково-технічна термінологія;
  • культурологічна термінологія.

На базі кафедри з 2008 року працює Український освітньо-культурний центр НТУУ „КПІ” факультету лінгвістики (http://uc.kpi.ua), основною метою якого є надання освітніх і культурно-освітніх послуг – сприяння поглибленому вивченню української мови та літератури студентами, викладачами та співробітниками університету; організація культурно-освітніх програм для студентів НТУУ „КПІ” та іноземних громадян; проведення олімпіад, студентських науково-практичних конференцій, творчих зустрічей, „круглих” столів, наукових семінарів, розвиток міжнародних зв’язків з питань українознавства тощо (директор Українськогоосвітньо-культурного центру НТУУ „КПІ” – доцент, канд. філол. наук Онуфрієнко О.П.).

Колектив кафедри активно співпрацює з викладачами і співробітниками Національної академії наук України та вишів України: Інститутом української мови Національної академії наук України, Інститутом літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова, Національним авіаційним університетом та ін.

Кафедра виступає також ініціатором й організатором проведення університетського семінару „Видатні постаті українознавства” (раз на два роки) та щорічних міжвишівських, міжнародних наукових та науково-практичних студентських конференцій – „Українська культура: вчора, сьогодні, завжди”, „Ораторське мистецтво та мистецтво красномовства”, „Шевченківські читання”, „Майстер грамоти”, „Природні й штучні мови у суспільній взаємодії”, всеукраїнських та університетських олімпіад, конкурсів тощо.

Українська