180-річниця від дня народження Михайла Старицького
Події та новини кафедри
14 грудня виповнюється 180 років від дня народження Михайла Петровича Старицького, який увійшов в історію української літератури як відомий культурний та громадський діяч, талановитий поет, драматург, перекладач, режисер реалістичного професійного театру в Україні.
Михайло Старицький був першим керівником та режисером об’єднаної української професійної трупи, створення якої стало прогресивним кроком у майбутнє театральної справи України. Вистави українського театру об’єднали на одній сцені видатних акторів того часу: М. Заньковецьку, М. Кропивницького, М. Садовського, П. Саксаганського та інших.
Вершиною його творчості літературознавцями і театральними критиками одностайно визнано десятки творів для театру, інсценізації за сюжетами п’єс та повістей відомих українських письменників І. Нечуя-Левицького, М. Гоголя, Е. Ожешко, Ю. Крашевського та ін.
Його власні п’єси також увійшли до золотої спадщини української драматургії, серед яких найвідоміші: «Не судилось», «У темряві», «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», історичні драми «Богдан Хмельницький», «Оборона Буші», «Маруся Богуславка», драми «Остання ніч», «Талан» та ін.
Значна частина робіт М. Старицького належить до золотого фонду української літератури. Найпопулярнішими й сьогодні залишаються переробки літературних малосценічних творів Я. Кухаренка «Чорноморський побут на Кубані» та І. Нечуя-Левицького «На Кожум’яках», які він перетворив на динамічні комедії «Чорноморці», «За двома зайцями».
Кадр з фільму «За двома зайцями»
(1961 рік, режисер Віктор Іванов)
Загалом, творча спадщина Михайла Старицького уособлює традиції художнього мислення шевченківської доби та відповідає цінностям нової свідомості XXI століття, через що не залишає байдужими як поціновувачів театрального мистецтва, так і сучасну молодь.
З нагоди ювілею викладачами кафедри української мови, літератури та культури буде проведено вікторину «Багатогранність таланту Михайла Старицького» зі студентами технічних факультетів на краще знання творчості відомого митця.