Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Дивовижні історії Криму

Події та новини кафедри

Осріблені місяцем гори блищать,
Їм кедри і сосни казки шелестять,
І дивні пісні їм співають вітри,
Що нишком підслухали в моря з гори.
О. Олесь

 

Віки ведуть над Кримом перегук.
Його розносять чайки. І щомиті
У хвилях моря — літ далеких звук,
В мовчанні гір — ще тайни не розкриті.
В. Мартинов

 

Цьогоріч «екскурсійна весна» для викладачів нашої кафедри розпочалася у стінах Мистецького арсеналу, де проходить виставка «Дивовижні історії Криму», яка розповідає по історію та культуру численних народів, що залишили на півострові свій слід у мовчазних курганах, фортецях, мінаретах, колонах, кораблях на морському дні, музиці, прикладному мистецтві…

Історії Криму й справді дивовижні, бо саме тут пролягала межа світів, наприклад, скіфського й античного, які воювали й торгували один з одним, запозичували й творили один одного. Яскравий приклад – численні скіфські золоті прикраси у знаменитому звіриному стилі (представлені на виставці!), імовірно виготовлені грецькими майстрами чорноморського узбережжя.

Кіммерійці, елліни, скіфи, готи, сармати, хозари, половці та інші жили у постійному контакті з материком і тісно перепліталися між собою. Культурні шари часу на виставці змінюють один одного – і крок за кроком відвідувачі проходять слідами давніх народів. Значну частину експозиції присвячено традиціям, віруванням, освіті, церемоніям тутешнього народу - кримським татарам (киримли), їх трьом основним етнографічним групам: ялибойлю (побережанам), татам (горянам) та ногаям (степовикам).

Експонентами виставки є поважні наукові та культурницькі установи: Інститут археології НАН України, Львівський історичний музей та Львівський музей історії релігії, Національна бібліотека імені В.І. Вернадського, Національний музей українського народного декоративного мистецтва та ін., а ще картинні галереї та приватні колекції.