Мовознавча спадщина Юрія Шевельова (до 110-річчя від дня народження)
Події та новини кафедри
26 грудня 2018 року відбувся науково-практичний студентський семінар для груп ФТІ «Мовознавча спадщина Юрія Шевельова (до 110-річчя від дня народження)».
Мета цього семінару – розкрити значення постаті, широту й велич таланту Юрія Шевельова в історії української гуманітарної науки загалом, а також означити роль і важливість його праць, присвячених актуальним питанням мовознавства зокрема.
Основні теми цього семінару такі:
- Юрій Шевельов – український мовознавець зі США.
- Західноєвропейський період творчості Юрія Шевельова (1947 – 1956 рр.).
- Мислитель, публіцист, шістдесятник, моральний авторитет Євген Сверстюк про Юрія Шевельова.
- Тлумачення поняття «Назви Україна» в однойменній праці Юрія Шевельова.
- Інтерпретація «Назва Русь» в однойменній праці Юрія Шевельова.
- Аналіз особливостей давньої української мови Х сторіччя та спроба її відтворення в праці Ю. Шевельова «Історія української мови».
- Характеристика церковнослов’янізмів щодо їх місця у становленні української мови в праці Ю. Шевельова «Історія української мови».
- Юрій Шевельов – авторитетний і моральний приклад чесного служіння своїй справі та правді.
Кінцеве слово цього семінару може бути таким: великий талант, широта охоплення проблем в українській та зарубіжній лінгвістиці, витонченість смаку, глибинний професіоналізм, послідовність у своїх діях і висловлюваннях… – ось таким постає Юрій Шевельов сьогодні перед українським науковцем і громадянином. Через відверту, очевидну й безкомпромісну правду в різних академічних і суспільних середовищах для багатьох і досі залишається незручним. Та все ж по-справжньому ця велика постать Юрія Шевельова в українській науці являє собою одного з найкращих, найбільш промовистих прикладів служіння правді та професіоналізму і для тих, хто розпочинає шлях своєї наукової грамотності, і для тих, хто виступає досвідченим ученим.