Історія становлення давньоукраїнських наукових жанрів риторики
Події та новини кафедри
14 грудня 2018 року відбувся науково-практичний студентський семінар груп ФТІ «Історія становлення давньоукраїнських наукових жанрів риторики».
Мета цього семінару – розкрити сутність та еволюцію таких жанрів риторики, як полеміка, хроніка, дискусія, суперечка, диспут та ін.
Питання, які лягли в основу обговорення цього семінару, такі:
- Встановлення ознак відмінності полеміки від дискусії й суперечки.
- Особливість ведення дискусії, прийоми та методи демонстрації здібностей щодо обстоювання власної думки.
- Обговорення проблеми й ролі опонента, супротивника, суперника, конкурента.
- Прийоми унаочнення майстерності в процесі діалогу, висвітлення питання через аргументи та професійне володіння знаннями з певної галузі, їхнє значення для досягнення результату.
- Розкриття проблеми автономності в різні історичні періоди свого становлення таких жанрів риторики, як полеміка, діалог, хроніка, дискусія та ін.
Кінцеве слово цього семінару може бути таким: жанри риторики викликають зацікавлення серед студентів як одного з ефективних способів самовияву та самоствердження. Ці способи виховують у молодих людей такі риси, як вміння формулювати власну позицію, спростовувати чи заперечувати думку опонента, виявляти свою індивідуальність через діалог, полеміку чи дискусію. Безпосередня участь в одному із вищеперелічених жанрів риторики сприяє не лише розвитку умінь прийняття чи заперечення протилежної думки, а й створює умови для самореалізації, формує почуття внутрішньої свободи.