204 роки від дня народження Тараса Шевченка
Події та новини кафедри
8 березня 2018 року виповнилося 204 роки від дня народження геніального українського поета – Тараса Шевченка. Студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського відзначили цю дату, підготувавши доповіді, власні вірші та пісні.
7 березня студенти факультету лінгвістики разом із завідувачкою кафедри української мови, літератури та культури Онуфрієнко Оленою Петрівною провели святковий захід із нагоди 204 річниці від дня народження Кобзаря. Студенти нашого факультету вшанували у своїх виступах величну постать геніального поета, пророка і провідника українського народу Тараса Шевченка. Бо ж саме Шевченко сформував засади української ідентичності, підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії – творці народних дум, пісень. Під час виступів студенти першого курсу читали вірші поета, розповідали про його нелегкий життєвий шлях, співали пісні та ставили сценки.
Присутні мали чудову можливість послухати цікаві факти з життя поета завдяки театральній постановці студенток групи ЛФ-71 Абдель Кадер С. і Сліпець А. Так, цікавим та надзвичайним видалося те, що Тарас Шевченко протягом життя був «душею компанії», мав тонке почуття гумору, любив сміятися і вмів розвеселити навіть незнайомих людей. Загалом Шевченко високоосвічена людина, про що свідчать і його щоденник, і його творчість, і його малюнки, і його гравюри.
Студентка групи ЛА-73 Михайлова Д. розповіла нам про Шевченка-художника. У презентації Діана Михайлова висвітлила значення перших робіт митця, його найвідоміших картин «Селянська родина», «Катерина», а також автопортрети Тараса в різному віці, його рисунки, які він робив на засланні.
Однією з найцікавіших була доповідь Кліщук М. про теорію дворянського походження Тараса Шевченка, де обґрунтовано думку про шляхетське походження Тараса Григоровича, хоча ця теорія, звичайно, потребує ретельного вивчення.
У доповіді Козел А. та Корнієнко В., студенток групи ЛА-71, йшлося про тих, кого кохав Тарас Григорович, хоча у його творчому доробку немає віршів, присвячених коханню. Щирі почуття мав Шевченко до Варвари Репніної, яка була відданим другом Ганни Закревської, Ганни Ускової, Катерини Піунової та Марії Максимович. Останнім коханням Шевченка була проста дівчина Лукерія Полусмак, однак їхнє кохання тривало не довго. Ця жінка після смерті Тараса Григоровича присвятила йому своє життя: поселилася біля могили в Каневі та доглядала її до своєї смерті.
Студентка групи ЛА-73 Цубера Н. приділила увагу перекладам творів Тараса Шевченка багатьма мовами світу, продемонструвала ці переклади творів Кобзаря японською та китайською мовами, а також розповіла про видатних перекладачів поезії Шевченка. Його твори перекладені на більш як 147 мов світу.
Слід відзначити виступ Кривов’яз Я., яка розповіла про вплив цензури на твори Тараса Шевченка, заборонений «Кобзар» та про абсурдні причини заборон віршів автора. Наприклад, вірші забороняли через те, що вони мають українофільське тенденційне забарвлення.
Надзвичайно цікавими були розповіді Проценко Л. про життєвий шлях Шевченка, Капкан Т. – про святкування Шевченкового дня в теперішні дні, а також Вальчук В., Синільниченко К. та Котільви П. – про послання Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…».
Однак одним із найкращих виступів була пісня на слова Тараса Шевченка «О ЛЮДИ! ЛЮДИ НЕБОРАКИ!..», яку виконали студенти групи ЛА-71 Савко Р., Янгаличева Д. та Гудим А. Аудиторія була захоплена виконанням пісні. Тож їхній виступ закінчився гучними оплесками.
День пам’яті Тараса Григоровича Шевченка пройшов цікаво і яскраво.