Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Історія становлення давньоукраїнських наукових жанрів риторики

Події та новини кафедри

14 грудня 2018 року відбувся науково-практичний студентський семінар груп ФТІ «Історія становлення давньоукраїнських наукових жанрів риторики».

Мета цього семінару – розкрити сутність та еволюцію таких жанрів риторики, як полеміка, хроніка, дискусія, суперечка, диспут та ін.

Питання, які лягли в основу обговорення цього семінару, такі:

  1. Встановлення ознак відмінності полеміки від дискусії й суперечки.
  2. Особливість ведення дискусії, прийоми та методи демонстрації здібностей щодо обстоювання власної думки.
  3. Обговорення проблеми й ролі опонента, супротивника, суперника, конкурента.
  4. Прийоми унаочнення майстерності в процесі діалогу, висвітлення питання через аргументи та професійне володіння знаннями з певної галузі, їхнє значення для досягнення результату.
  5. Розкриття проблеми автономності в різні історичні періоди свого становлення таких жанрів риторики, як полеміка, діалог, хроніка, дискусія та ін.

Кінцеве слово цього семінару може бути таким: жанри риторики викликають зацікавлення серед студентів як одного з ефективних способів самовияву та самоствердження. Ці способи виховують у молодих людей такі риси, як вміння формулювати власну позицію, спростовувати чи заперечувати думку опонента, виявляти свою індивідуальність через діалог, полеміку чи дискусію. Безпосередня участь в одному із вищеперелічених жанрів риторики сприяє не лише розвитку умінь прийняття чи заперечення протилежної думки, а й створює умови для самореалізації, формує почуття внутрішньої свободи.