Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

РИТОРИКА: МИСТЕЦТВО КРАСНОМОВСТВА ЧИ ЗАСІБ МАНІПУЛЯЦІЇ (ПОГЛЯД СУЧАСНИКА)

Події та новини кафедри

Історія ораторського мистецтва сягає корінням античності. Давньогрецький філософ Аристотель вважав, що громадянин має усіма своїми чеснотами та вміннями служити суспільному благу й державі, вважаючи вміння красномовно висловлювати власні думки однією із пріоритетних якостей. Із погляду античного вченого, успішний оратор може досягти успіху в будь-якій суспільно-політичній сфері. Чи мав рацію один із теоретиків науки про красномовство? Чи актуальна ця позиція сьогодні? Яке місце посідає риторика в сучасній освіті? Чи потрібні ораторські навички спеціалістам негуманітарної сфери і як використовують риторику в сучасних мас-медіа? Ці та інші запитання було розглянуто під час науково-практичного студентського семінару у групах ДА-71 та ДА-72 І курсу ІПСА.

Семінар відзначався жвавою дискусією, студенти висловлювали власне ставлення до запропонованих тем, аргументували, сперечалися, наводили цікаві приклади. Таке обговорення засвідчило, що ця тема злободенна й цікава для студентського середовища. Дискусія продемонструвала неоднозначне ставлення молоді до практичної риторики.

канд. філол. наук Вікторія Завадська