Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Сучасні комп’ютерні програми для створення презентацій

Події та новини кафедри

Прикладні програми, призначені для створення комп’ютерних презентацій, називаються системами опрацювання презентацій, або редакторами презентацій.

Серед комп’ютерних презентацій розрізняють слайдові та потокові презентації. Слайдова презентація розробляється і демонструється як послідовність слайдів.

Слайд презентації – це окрема екранна сторінка, що може містити текстові, графічні, відео- та звукові об’єкти, гіперпосилання. Доповідач, як правило, керує зміною слайдів на екрані, послідовністю появи на них певних об’єктів. Він може попередньо налаштувати автоматичний показ об’єктів через певні інтервали часу.

До цього виду систем опрацювання презентацій відносяться Microsoft Office PowerPoint, OpenOffice.org Impress, Powerbullet Presenter, ProShow Producer, PPT CREATE, Quick Slide Show, MySlideShow тощо.

Іншим видом презентацій є потокові презентації. Вони призначені для неперервного відтворення послідовності (потоку) об’єктів із заздалегідь визначеним часом показу кожного з них. Фактично це відеофільм рекламного або навчального призначення. Програмами для опрацювання цього виду презентацій є Adobe Flash, Microsoft Movie Maker, AnFX Visual Design, Virtual Tour Builder тощо.

Останнім часом набувають популярності засоби опрацювання різноманітних документів, що розміщені в Інтернеті. Є подібні засоби і для створення презентацій: Google Presentations (http://docs.google.com), Prezi.com (http://prezi.com), Zoho Show (http://show.zoho.com), SlideRocket (http://www.sliderocket.com), Spresent (http://www.spresent.com) тощо.

Основними перевагами використання цих засобів є їхня безкоштовність і доступність з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Для зберігання створених файлів можна використати електронні сховища даних в Інтернеті. Зручним є також те, що створену комп’ютерну презентацію можуть переглядати інші користувачі Інтернету.

Основні можливості систем опрацювання комп’ютерних презентацій:

  • включення до слайдів презентації текстів, графічних зображень, відео і звукових об’єктів;
  • редагування та форматування об’єктів презентації;
  • використання шаблонів і стилів оформлення слайдів;
  • застосування ефектів анімації до об’єктів презентації;
  • налаштування послідовності та тривалості відтворення об’єктів презентації;
  • налаштування режимів демонстрації слайдів на екрані монітора або з використанням мультимедійного проектора;
  • демонстрація створеної презентації;
  • підготовка до друку слайдів презентації на монохромному або кольоровому принтері;
  • збереження презентації у файлах різних форматів для відтворення з використанням різних програмних продуктів;
  • включення до файлів презентацій засобів відтворення презентації для демонстрації її на комп’ютері, на якому не встановлена жодна система опрацювання презентацій.