Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Немає магії сильнішої, ніж магія слів

Події та новини кафедри

11 квітня 2017 відбувся семінар студентів ФІОТ «Немає магії сильнішої, ніж магія слів». Метою семінару було послухати доповіді студентів, обговорити значення і силу слова в житті людини, про негативні наслідки лихослів’я для особистості і суспільства. Пояснити, як воно руйнує стосунки і яким чином протистояти цьому явищу. З'ясувати ставлення студентів до проблеми лихослів'я; обговорити і встановити причини поширення ненормативної лексики в підлітковому середовищі; сприяти освіті студентів, більшій їх інформованості про історію виникнення лихослів'я і згубний його вплив на духовне та фізичне здоров'я людини; створювати тим самим умови для виховання критичного ставлення до шкідливих звичок оточення, самовдосконалення, формування активної життєвої позиції для протистояння шкідливому впливу.

Мовна культура – це надійна опора у вираженні незалежності думки, розвиненості людських почуттів, у вихованості діяльного, справжнього патріотизму. Культура мови передбачає вироблення етичних норм міжнаціонального спілкування, які характеризують загальну культуру нашого сучасника. Культура мовлення – це система вимог, регламентацій щодо вживання мови в мовленнєвій діяльності (усній і писемній).

Належна культура мовлення – це свідчення розвинутого інтелекту і високої загальної культури особистості. Одним із завдань культури мовлення є подолання мовних стереотипів: стереотипи мовлення – це стереотипи мислення. Тільки через високу культуру мовлення проявляються невичерпні потенції мови, гармонія її функцій.

На семінарі визначили шляхи підвищення особистої культури мовлення. Для цього треба:

• виробити стійкі навички мовленнєвого самоконтролю і самоаналізу;

• не говорити квапливо – без пауз, "ковтаючи" слова;

• частіше "заглядати у словник" (М.Рильський), правопис посібники зі стилістики тощо, вивчати мовлення майстрів слова;

• читати вголос (особливо прозорі тексти), із дотриманням усіх аспектів нормативності;

• заучувати напам'ять художні твори, причому не тільки віршовані;

• оволодівати жанрами, видами писемного мовлення, зокрема ділового мовлення;

• привчити себе до систематичного запису власних думок та спостережень, щоденних записів, сімейних хроніки тощо;

• виробити звичку читання з "олівцем у руках" – жоден цікавий і вартісний вираз не повинен бути втрачений для вас.

Шляхів до мовної досконалості безліч. Але всі вони починаються з любові до рідної мови, бажання майстерно володіти нею, з почуттям власної гідності і відповідальності за рідну мову.

ДодатокРозмір
PDF icon Програма семінару.pdf390.79 КБ