Українська мова та література. Письмовий та усний екзамен

Українська мова та література. Письмовий та усний екзамен

Удосконалення знань з української мови та літератури  набуває сьогодні особливого значення, адже за довгі роки німування наша суверенна Україна здобула повне право спілкуватися мовою свої пращурів, мовою, яка свій час «порубана була, як Федір у степу безрідний…», – як писав М. Рильський, – тобто заборонена валуєвським циркуляром та Емським указом. Недарма кажуть: «Народ є тоді народом, коли він шанобливо ставиться до витоків своєї духовності: мови, культури, літератури». Тому перед абітурієнтами національного технічного університету України «КПІ» ставиться основне завдання – оволодіти духовним багатством свого народу, щоб творити і збагачувати його, удосконалювати і філігранно відточувати кожне слово, фразу, строфу. Цій меті і служить дане видання. Публіцистичний твір – це твір-роздум, який вимагає від абітурієнта вміння розгортати свої думки у певній послідовності, аргументувати їх. Робити переконливі висновки.