Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Особистість

85-та річниця від дня народження Євгена Пилиповича Гуцала

Ключові слова: 

Цього дня, 14 січня 2022 року, виповнюється 85 років від дня народження українського письменника, поета та журналіста Євгена Пилиповича Гуцало. Народився у селі Старий Животів (сьогодні – Новоживотів Вінницької області) в родині вчителів. Ще дитиною любив багато читати, сільську школу Євген Гуцало закінчив зі «званням» найкращого школяра.

140 років виповнюється від дня народження ІВАНА ОГІЄНКА

Ключові слова: 

14 січня українському науковцю, мовознавцю, педагогу, громадському та політичному діячу, батьку УПЦ, Івану Івановичу Огієнку виповнюється 140 років від дня народження. Він зробив неоціненний внесок до розвитку української культури, як перекладач церковних творів та склав не один примірник словників та посібників з історії розвитку української культури.

Митець і його мить

Ключові слова: 

Микола Костянтинович Зеров народився 26 квітня 1890 року в повітовому місті Зінькові на Полтавщині в багатодітній сім’ї вчителя місцевої двокласної школи Костянтина Іраклійовича Зерова та Марії Яківни, яка походила з козацького роду Яреськів з-під Диканьки.

Олекса Петрович Стороженко (1806-1874)

Ключові слова: 

Олекса Петрович Стороженко народився 24 листопада 1806 р. в селі Лисогори Борзнянського повіту (тепер Ічнянського району) на Чернігівщині в родині дрібного поміщика, відставного армійського офіцера. Старовинний козацький рід Стороженків відомий ще з XVII ст.; про його представників йдеться в універсалах гетьманів та Генеральної військової канцелярії XVIII століть.

До 110-річчя від дня народження Івана Антоновича Цюпи (1911-2004)

Ключові слова: 

В Івана Антоновича надзвичайно багатий літературний доробок — книжки оповідань, нарисів і повістей: «Чотири вітри», «Новели рідного краю», «Миргородська криниця» та інші романи «Брати», «Назустріч долі», «Вічний вогонь», «Через терни до зірок», «Краяни», «Мужній вершник», «Дзвони янтарного літа» та інші.

Сторінки