Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Особистість

Софія Русова: у боротьбі за український ідеал

Ключові слова: 

«Народові, який не має своєї школи й не дбає про неї, призначені економічні злидні й культурна смерть»

«Держава, яка через ті чи інші обставини дійшла до руїни, може з неї врятуватися, коли добре організує єдину, від низу до гори національну школу»

«У танці я, ритмічний рух» – до 130-річчя з дня народження Павла Тичини

Ключові слова: 

Все можна виправдати високою метою –
та тільки не порожнечу душі

Наприкінці січня 2021 року виповнюється 130 років з дня народження Павла Григоровича Тичини (1891-1967).

Агатангел Кримський

Ключові слова: 

"Легше буде сказати, яких я мов не знаю" - жартував Агатангел Кримський. За різними підрахунками від знав від 60 до 100 мов. Вільно володіючи такою кількістю мов, а також знаючи всі діалектні особливості української мови, А. Кримський зробив значний внесок в українське й російське сходознавство та україністику.

100 років від дня народження Святослава Йосиповича Караванського (1920–2016), українського поета, мовознавця, журналіста, перекладача, правозахисника, громадсько-політичного діяча

Ключові слова: 

Святослав Караванський народився 24 грудня 1920 року в Одесі. Навчався в Одеському індустріальному інституті, а з 1939 ще й на заочному підвідділі інституту чужоземних мов. Ще в шкільні роки почав писати вірші й оповідання, деякі з них публікували в піонерській пресі. Навчаючись в інституті, Караванський робить перші спроби перекладу, мріє трудитися літературою.

Сторінки