Ожоган Лілія Олександрівна

ДОЦЕНТ

Закінчила Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова, філологічний факультет, 1983 р.

Місця роботи
Кіровоградський обласний палац піонерів та школярів, Кіровоградський державний педагогічний університет, НАУ, НТУУ «КПІ»

Контакти: телефон 406-82-04(роб.), lilja-ozhogan@rambler/ru

Web-сторінка викладача – intellect.kumlk.kpi.ua/profile/olo1

Дисципліни, які викладає

Українська мова за професійним спрямуванням

Історія української літератури

Член  спеціалізованої вченої ради К 26.053.22 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгаманова.

Під  моїм керівництвом захищена кандидатська дисертація.

Підготувала студентів Безпалька О.С., Скрипковську М.Г., Яценко О.І. (ФАКС, гр.. ВА-42) до участі у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку авіації та космонавтики» (29-30 жовтня 2014, м .Київ) та студента Березіна О.Б. (ФБТ, гр..БТ-21) до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Сучасні соціально-гуманітарні дискурси» ( жовтень 2012 р., м.Дніпропетровськ).

Брала участь у багатьох наукових конференціях, зокрема це:

IX Міжнародна науково-практична конференція «Мова і світ: дослідження та викладання» (26-27 березня 2015,  м. Кіровоград).

VI Всеукраїнська наукова конференція “Сучасні орієнтири філологічної науки» (20-21 листопада 2014, м.Херсон).

Міжнародна науково-практична конференція «Тарас Шевченко в долі  слов’янських народів: діалог через століття і кордони (25 вересня 2014, м.Канів).

Міжнародна науково-практична конференція «Українська мова і культура у загальнослов’янському контексті: здобутки та перспективи” (27-28 лютого 2014, м.Київ).

І Міжнародний науковий семінар «Slowa i rzeczy w jezyku i literaturze» (3-4 червня 2013 р., м.Седльце, Польща).

Міжнародна наукова конференція: «Українська мова у житті та діяльності еліти в Україні протягом віків. Культура, наука, освіта, релігія, суспільство, політика» (19-20 листопада 2012, м.Краків Польща);

ХХІ Міжнародна наукова конференція ім.. проф.. Сергія Бураго «Мова і культура» (26-29 жовтня, 2012, м.Київ).

Публікації

Підвищення науково-кваліфікаційного рівня (аспірант, захист, керівник (аспірантів, доктор.)

1987 – 1989 рр. – стажування на кафедрі української літератури Київського державного педагогічного інституту ім. О. М.Горького.

1990 р. – захист кандидатської дисертації «Проза О.Кониського в контексті ідейно-естетичних шукань української літератури другої половини ХІХ ст. (наук. керівник проф., доктор філологічних наук Хропко П.П.).

Направлення методичної роботи – лінгвокультурологія і соціолінгвістика у вищих навчальних технічних закладах.

Участь у семінарах:

Науково-методичний семінар «Новітні тенденції розвитку лінгвокультурології» (24 листопада 2014 р., НТУУ «КПІ»)

Методичні розробки:

Краса служіння людям. Вивчення твору Дніпрової Чайки «Дівчина-чайка» на уроці з позакласного читання у 3 класі [Метод. поради]: // Початкова школа. – 1996. – №8. – С.25-26.

Історія української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст..: Навч.-метод. комплекс (за вимогами кредитно-модульної системи. – Кіровоград: ЛОВ, 2008.– 64 с.

Українська література другої половини ХХ – початку ХХІ століття: Навч.-метод. комплекс (за вимогами кредитно-модульної системи): У 2 ч. – Кіровоград: ЛОВ, 2008. – Ч.1. – 59 с.

Українська література другої половини ХХ – початку ХХІ століття: Навч.-метод. комплекс (за вимогами кредитно-модульної системи): У 2 ч. – Кіровоград: ЛОВ, 2008. – Ч.2 – 32 с.

Українська література ХХ – початку ХХІ століття: Навч. посіб. для студентів заочної форми навчання. – Кіровоград: ЛОВ, 2009. – 43 с.

Підвищення кваліфікації:

Жовтень – грудень 2012 р. – кафедра літературознавства НаУКМА;

28.01. 2015 – 13.03. 2015  – навчально-методичний комплекс «Інститут післядипломної освіти «НТУУ «КПІ» «Розроблення дистанційних курсів із використанням платформи Moodle» (свідоцтво 12СПВ 121149)

Організаційно-виховна діяльність

Підготувала переможницю ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (2013 р.) Л.В.Трояновську (студентка ФБТ).

Студентська науково-практична конференція «Тарас Шевченко в культурному просторі України та світу» (18 березня 2014 р., ФАКС).

Студентська науково-практична конференція «Мова. Комп’ютер. Комунікація» (2 квітня 2015 р. ФІОТ).