Карбовська Ольга Іванівна

Закінчила філологічний факультет

Ніжинського державного педагогічного

університету ім. М.Гоголя, 1972р.

Місця роботи:  1970-1993р – вчитель української мови та літератури;

1993р – НТУУ «КПІ», факультет лінгвістики.

Телефон кафедри: (044) 406-82-04
Web-сторінка викладача -
intellect.kumlk.kpi.ua/profile/koi56

Викладає: «Українська мова за професійним спрямуванням», «Сучасна українська літературна мова».

Володіння мовами:  українська – рідна; російська – вільно;

англійська – зі словником; німецька – зі словником.

Сфера наукових інтересів: література, мова, історія, політика, мистецтво.

Наукова робота: мова, література, театр.

Публікації

Сучасна українська мова та ділові папери. Посібник, вид. «Факт». - 2002р. - 161ст.

Тести з граматики української мови (модульний контроль). К., «Видавництво «Політехніка», 2003р., 56 ст.

«Абревіація – постійний процес утворення нових слів». – Збірник «Наукові записки». Випуск LV(педагогічні та історичні науки). – К.: 2004р. – 306ст.

Збірник вправ «Сучасна українська літературна мова» (електронний варіант), 183ст.

Методичний посібник «Синтаксис сучасної української мови професійного спрямування». Видавництво «Політехніка», 2013р., 75ст.

Методичний посібник «Практикум з правопису української мови та ділової документації». Видавництво «Політехніка»,2014р., 53ст.

Методичний посібник «Теорія і практикум з ділового мовлення». Видавництво «Політехніка», 2015р.,2.. ст.

Методичний посібник «Відповіді і питання за курсом «УМПС» (для СРС). Видавництво «Політехніка», 2015р., 208ст.

Методичний посібник з літератури «Краса Українського письменства» (електронний варіант), 480ст.

Контрольні запитання за курсом «УМПС» для СРС (електронний варіант), 90 запитань-відповідей, 15ст.

Методичний матеріал до виконання СРС за курсом «УМПС» (електронний варіант, рівень A, B, C, D).

Підвищення кваліфікації:

Курс підвищення кваліфікації на філологічному факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченка, 2005р.

Курси УПТО «Комп’ютерна грамотність викладача»,2008р.

Курси англійської мови для науково-педагогічних працівників «Англійська мова» (рівень Beginner),2012р.

Організаційно-виховна діяльність:
Участь в олімпіадах з граматики для студентів технічних спеціальностей.

Студентські конференції:

- «Нестор літописець» (до дня писемності).
- «Нашого цвіту по всьому світу.» П. Яцик» (до дня української мови).
- «Світ ловив мене, але не піймав» (до 290-я від дня народження Г. Сковороди).
- «Музика і театр – мова душі, серця» (К. Станіславський).

«Український театр на зламі століть» (письменники-драматурги).

Шевченківська тематика:

«Від кріпацького порога до всесвітньої слави»;
«Життя людського строки стислі»;
«Багато сказано, багато лишилось несказаним».
- «І було пекло на землі» (геноцид українського народу).
- «Буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні» (до дня народження  Л. Українки).
- «Він і в калюжах бачив зорі» (до 110 роковини від дня народження О. Довженка).
- «Я нічого не боюся. Я боюся тільки причетності до ідіотів» (до 85-х роковин від дня народження Л. Костенко).

«Треба знати правду, щоб цього більше не повторювати» ( до Дня Перемоги).
- До Дня слов’янської писемності.