Сучасна українська мова. Стилістика сучасної української мови

Події та новини кафедри

Анотація

Мета: вироблення наукових поглядів на мову, формування уміння узагальнювати набуті знання для вирішення конкретних завдань; активізувати уміння спілкуватися українською мовою в різних соціокомунікативних ситуаціях.

Завдання:

знання:

• основних етапів формування, становлення і розвитку української мови;
  • комунікативних ознак культури мовлення;
  • основних норм сучасної української літературної мови;
  • основ усного та писемного мовного етикету;
  • жанрів наукового мовленнята особливостейоформлювання науково-навчальних матеріалів;
  • основ коректорської обробки тексту та редагування.

уміння:

• правильно використовувати мовні засоби: лексичні та граматичнівідповідно до навчальних завдань;
  • орієнтуватися в сучасних дослідженнях з різних напрямків українського мовознавства;
  • знаходити, аналізувати інформаціюз певною метою;
  • створювати навчальні тексти в жанрах, які відповідають професійній підготовці перекладача;
  • послуговуватися різними типами словників під час перекладу та редагування різностильових текстів.

Навчально-методичного забезпечення вибіркових навчальних дисциплін кафедри