Вступ до романо-германського мовознавства. Вступ до мовознавства

Події та новини кафедри

Кредитний модуль 2/І (1) «Вступ до мовознавства» належить до дисципліни «Вступ до романо-германського мовознавства» 2/І і викладається на І курсі для студентів факультету лінгвістики. Модуль належить до циклу загальної підготовки, навчальних дисциплін базової підготовки. Модуль розраховано на 2 кредити загальним обсягом 60 годин. Семестрова атестація – диференційований залік.

Міждисциплінарні зв’язки: модуль разом з модулями: «Історія іноземної мови» 2/І(2), «Порівняльна типологія» 6/І,«Сучасна українська мова» 2/ІІІ, «Іноземна мова (основна, практичний курс)» 7/І  передбачає ознайомлення із мовознавством як наукою, інформує про виникнення, походження, сутність мови як явища людської культури, допомагає усвідомити структуру і систему мови, засвоїти основні поняття та терміни мовознавчої науки та подібне.

Мета кредитного модуля – сформувати у студентів такі компетентності:

• здатність до осмисленого підходу до мовних явищ;
  • здатність засвоювати лінгвістичні поняття, необхідні для вивчення будь-якої лінгвістичної дисципліни;
  • здатність осмислювати природу, сутність, функції та будову мови, значення мови для окремої людини і людства загалом;
  • здатність до усвідомлення принципів мови взагалі і окремих мов, структури мови, функціонування та взаємодії її структурних одиниць;
  • здатність з’ясовувати основні принципи, за якими відбувається зміна мови, її еволюція, що керує історичним розвитком мови, як пов’язані розвиток суспільства і мови.